• יוסי איינהורן

מגדלי רפאים, עולם הולך ומשתנה, המשמעות של גובה דמי הניהול שאתם משלמים

עודכן ב: אפר 21


בסרטון "מגדלי רפאים" של כלכליסט מתואר מצבם העגום של מבנים, מגדלים מסחריים ומגדלי משרדים בפרט.

הקורונה גרמה לשינוי בתודעה הן של העובדים והן של החברות, אפשר לעבוד מהבית! , ולזה יש משמעות ישירה על הנדל"ן המסחרי באופן ישיר.

נכון, לא את כול העבודות ניתן לעשות מהבית אך חלק ניקר מהן אפשר לעשות מהבית מה שיביא הקלה גדולה על הכבישים בעתיד לאחר סיום מגבלות הקורונה בתחבורה הציבורית.

בנוסף זו הקלה לבעלי העסקים אם הם יכולים לעבוד בצורה מלאה או חלקית מהבית הם יכולים גם להסתדר במשרדים בעלי שטח קטן יותר או לשכור משרדים לזמן קצר עם שירותים מסביב ולחסוך באופן ניכר בהוצאות.

תמיד אם יש מרוויחים ישנם גם מפסידים והם בעלי הנכסים, חברות הניהול והעיריות. בעלי הנכסים מפסידים תשואה על נדלן לא מאוכלס ומטבע הדברים גם מחירי השכירות ירדו בנוסף על שטחים שלא מאוכלסים יצטרכו בעלי הנכסים לשלם ארנונה, דמי ניהול ומיסים אחרים מכיסם.

חברות הניהול יצטרכו לצמצם את שולי הרווח שלהן כדי להקל במקצת על בעלי הנכסים והשוכרים וכך להתאים את עצמם לשוק המשתנה ואף יתכן שיקצצו בתחזוקה גם בתחזוקה שתיפגע במבנים.

גם העיריות יצטרכו להתאים את עצמן ואת הארנונה לשוק המשתנה מה שיהווה אובדן הכנסה גדול לעיריות ולחלק מהן אף משמעותי.

אז איך כול זה משפיע על שוק מגדלי המגורים?, חברות הניהול הגדולות שעובדות בנדל"ן מסחרי ינסו להשלים הכנסה ויפנו ביתר אגרסיביות לניהול מגדלי מגורים.

מה שיקרה בשוק ניהול ותחזוקת מגדלי מגורים הוא שהחברות הקטנות והבינוניות שקיימות היום בשוק ינסו להשיב מלחמה על השוק ותיווצר ירידת מחירים משמעותית בשוק זה, חברות מסוימות יגיעו לסף של פשיטת רגל או סגירתן.

זה הזמן להזהיר את וועדי הבתים והדיירים במגדלי מגורים מפני לקיחת שירותים במחירי היצף או במחירי חוסר, במצב זה החברות תפגענה בתחזוקת המבנים כדי לעמוד בתקציב וביכולת ההישרדות שלהן, פגיעה בתחזוקת המבנים תביא בהכרח לנזק למבנים לאורך זמן ויתכן אף לנזק שהוא בלתי הפיך או נזק כבד שבעלי הנכסים יצטרכו לספוג בעתיד שלא לדבר על סכנה לחיי ובטיחות הדיירים במבנם.

לכן זה הזמן הנכון להיעזר ביועץ תחזוקה חיצוני לחברות הניהול כדי לפקח עליהן שיעשו את עבודתן נאמנה, לבדוק שלא מסתבכים עם חברה שלא תיתן שרות נאות לבניין ולפקח עליה מפעם לפעם בביקורות וזה נכון גם למבנים מסחריים וגם למגדלי מגורים.

אשמח לסייע בנושא,

יוסי אינהורן

יועץ לתחזוקת מבנים

0534241625

yossein@gmail.com

https://www.einhoren.com/


נ.ב.

אשמח אם תירשמו לקבוצת הווטסאף שלי בנושא לשאול שאלות, לקבל תשובות, וללמוד מבעיות של אחרים בקישור הבא:

https://chat.whatsapp.com/Lg0s9Xnloa25l9Gz9IOxLe

102 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

כתבה באתר דה מרקר, "דיירי רבי־קומות יחויבו בשירותי תחזוקה וניהול - בעשרות אלפי שקלים לדירה"

בכתבה בעיתון דה מרקר, " דיירי רבי־קומות יחויבו בשירותי תחזוקה וניהול - בעשרות אלפי שקלים לדירה", מדובר בניסיון לנסות ולהסדיר את נושא התחזוקה והניהול של מגדלי מגורים וזה ניראה שלא מהמניעים הנכונים. כדי