• יוסי איינהורן

תשלום במזומן לבעלי מקצוע הינו עבירה

תשלום במזומן לבעלי מקצוע הינו עבירה, חוק שעבר בכנסת לא מאפשר יותר תשלום במזומן לבעלי מקצוע, תשלום כזה הוא עבירה.

במצב הקודם אדם שהיה משלם לבעל מקצוע תשלום במזומן ללא קבלה וללא תשלום מע"מ לא נחשב כעבריין, האשמה והעבירה חלה על בעל המקצוע, תאורטית בכול סכסוך היה ניתן לאיים על בעל המקצוע שלא נתן קבלה לחשוף אותו ביפני שרותי המס על כול המשתמע מכך.

כיום האחריות היא משותפת גם על בעל המקצוע וגם על מקבל השרות, בעלי המקצוע יכולים להתעלם מהאחריות שלהם לביצוע העבודה היות והמתלונן יהיה אשם באותה מידה ויחשוב מספר פעמים בטרם ינסה לאלץ את בעל המקצוע לממש את אחריותו.

מכאן שהרווח של מקבל השרות בהורדה של המע"מ מוטלת בספק ומסכנת גם אותו בעבירה.

מצד שני זו היא בשורה טובה לבעלי מקצוע בינוניים שנאלצו להתחרות בחפרים ולהיכנס לפינה של אי תשלום מעם ולא להפסיד עבודות.

חברות גדולות  לא נמצאות בשוק הזה והן בדרך כלל מנהלות חשבונות כדין.

שימוש במזומן לתשלום לקבלנים על ידי וועד הבית הינו למעשה חוסר שקיפות ודרך בטוחה במדרון החלקלק לאי סדרים בכספי הוועד ולא מומלץ.

חשוב שכול הדיירים ירגישו בשקיפות של ניהול וועד הבית ובמיוחד בנושא הכספים גם אם נעשו שגיאות, אף אחד לא חף משגיאות, זה ימנע ויכוחים רבים באספות מרתוניות ללא תחליט שיסרסו את פעילות וועד הבית.

לפעמים עדיף לשלם קצת יותר מאשר להגיע למצב של וועד בית מסורס מיכולתו לעבוד וחוסר אמון של דיירים. 

4 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

עזרה לוועדי בתים/דיירים במגדלי מגורים

כיום נבנים מגדלי מגורים עם מספר רב של קומות ודיירים ומערכות תברואתיות ובטיחותיות שאם לא תטופלנה כראוי הן מסכנות את הדיירים במגדלי המגורים. בדרך כלל הבעיות שבגינן ישנם חילוקי דעות הן ויזואליות או כאלה

התורה שמאחורי אחזקת בתים ומבנים

במסגרת מאמר זה נתרכז בבתים ומבני מגורים, מבנים מסחריים ומבני משרדים רוב הדברים זהים אך ישנם כמה הדגשים אחרים. ​ אחזקת בתים ומבנים כיום, עם בניית מתחמים גדולים למסחר ומגורים, הניסיון שנצבר והרגולציה שה