• יוסי איינהורן

פיצוץ בבניין מגורים בירושלים עקב דליפת גז

זו לא הפעם הראשונה שיש פיצוץ כתופעה מדליפת גז, כפי שארע השבוע, הרוג בקריסת חניון בנין מגורים בירושלים, שימוש בבתים ומבנים בגז בישול הינו מקובל בהרבה מהבתים בארץ אך אינו הכרחי, מערכות הגז במבנים הנם מקור לא אכזב לתאונות שקורות, אם ניתן יש להמעיט ולהשתמש בהן.

בכול מקרה אין לרכוש גז מחברה לא מאושרת ומפוקחת, על החברות האלה מוטלת חובת בדיקה של המערכת אחת לתקופה והדיירים צריכים וחייבים לדרוש מהחברה את הביקורת כדי לשמור על ביטחונם ובטיחותם.

להלן רשימת ספקי הגז המורשים על ידי משרד האנרגיה משרד האנרגיה - ספקי הגז המורשים בישראל - Gov.il.

על אדם לא מורשה אסור לבצע עבודות שונות הנוגעות למערכות הגז, חברות הגז המורשות מעמידות מוקדי חירום לטיפול בתקלות ובמצבי חירום וניתן לפנות אליהן אם אתה מנוי שלהן.

בכול מקרה ניתן לפנות גם לכיבוי אש וגם למשטרה בכול מקרה של חשש, עדיף לבדוק ולא להגיע למצבים של תאונות.

אני לא מתייחס למה שקרה במקרה זה אלא באופן כללי לנושא השימוש והבטיחות בנוגע לגז בישול.

בכול מקרה של חשש לדליפת גז יש לפנות את האזור הבניין תוך כדי פניה לרשויות החירום (משטרה, כיבוי אש וחברת הגז האחראית על המתקן) רק לאחר הטיפול בבעיה ואישור של גורמי החירום ניתן לחזור לשגרה.

יש לשים לב שאין להחנות או להיכנס למקומות סגורים עם כלי רכב המונעים בגז, אם חשבתם לרכוש רכב כזה בדקו טוב אם אין זה מגביל אתכם בשימוש ברכב ובחניה.

יש לשקול בחיוב ואף מומלץ, במקרים מסוימים זה גם חובה, להתקין מערכות בקרה והתראה על דליפה ושימוש לא תקין במערכת הגז.

11 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

בעיית האסבסט במבנים ישנים

עיריית תל אביב אפשרה הריסה במבנה שבו אסבסט - שעלול לסכן את התושבים ​ כתבה זו שפורסמה בדמרקר מעלה את הבעיה שישנה במבנים ישנים שהשתמשו בהם באסבסט אם כצנרת, תריסים ישנים, קירות חלוקה בתוך מבנים וקרוונים