• יוסי איינהורן

מים מזוהמים בת"א: "פגרי עכברים במאגר מי שתייה פרטי של בניין"

מים מזוהמים בת"א: "פגרי עכברים במאגר מי שתייה פרטי של בניין"

במאמר שכותרתו בכותרת מאמר זה שהופיע ב שהופיע באתר Ynet מופיעה תקלה בטיפול במאגרי מים בבניין משותף, זו אינה תופעה נדירה והיא יכולה להתפרץ כמעט בכול מבנה שהאחזקה שלו לא תקינה או מוזנחת אף אם מדובר בחברת ניהול, חברת ניהול אינה ערובה לתחזוקה נכונה של המבנה.

זו גם לא התופעה היחידה שיכולה לפגוע בבריאות הדיירים במבנה או בסיכון חייהם עקב אחזקה לקויה של מערכות חרום.

ישנה חובה של ניקיון וחיטוי שנתיים של מאגרי המים במבנה על ידי חברות המוסמכות לכך.

במקרה זה וועד הבית/דיירים היו צריכים לדרוש מחברת הניהול לטפל במאגרי המים שבמבנה ולוודא שהפתחים למאגרים סגורים ונעולים ושיציגו ביפני וועד הבית/דיירים אישורים לניקיון המאגר ובדיקת מעבדה אחת לשנה לפחות.

במקביל וללא קשר עם דרישת וועד הבית/דיירים חברת הניהול או האחזקה יש לה חובה לטפל במאגרי המים שבמבנה ולוודא שהפתחים למאגרים סגורים ונעולים ולהציג ביפני וועד הבית/דיירים אישורים לניקיון המאגר ובדיקת מעבדה אחת לשנה לפחות.

ברצוני לציין שהאחריות לא מתחלקת ביין וועד הבית/דיירים לבין חברת הניהול/אחזקה, האחריות היא של כול אחד מהם באופן מלא.

נכון, לא תמיד וועד הבית יודע מה לדרוש מחברת הניהול אך בהרבה מקרים גם חברות הניהול לא יודעות את תפקידן או מעגלות פינות.

לכן חשוב להיעזר ביועץ אחזקה למבנים שיוכל לעזור לוועד הבית בבחירת חברת ניהול, גיבוש החוזה מולה ובקרה על ביצוע עבודות האחזקה השונות ובמיוחד כאלה הנוגעות לתברואה או למערכות מצילות חיים.

25 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

תחזוקת מבנים על ידי חברות ניהול

חלק מחברות הניהול אינן מתחזקות את הבניין כיאות הן עושות בבניין כרצונן ממררות את חיי הדיירים ואת מצב הבניין. ראו כתבה של ערוץ 2 בנושא למי שרוצה להימנע ממצב זה או להיחלץ ממצב הזנחה קיים מציע את שרותי בנ

הזנחת מגדלי מגורים

בכתבה זו "הזנחת מגדלי מגורים"  מוצגות חלק מהבעיות באחזקת מגדלי מגורים כדי להימנע ככול הניתן מבעיות אלו וכדי לצאת ממצבים בעייתיים במבנים קיימים אני מציע את שרותי כיועץ לאחזקת מבנים.