• יוסי איינהורן

כותרת ב 12N "מחיר מטרה: מי זכאי ואיזה יישובים ישתתפו בתוכנית?"


תוכניות בנייה ממשלתיות למכביר, מחיר מטרה, מחיר למשתכן, תמ"א לסוגיה, מע"מ 0 ועוד, כול ממשלה שר והתוכנית שלו, אין רצף ואין תוכנית ארוכת תווך כך ששום דבר לא השתנה ושום דבר ממשי לא יקרה מלבד זה שהתוכנית תפורסם ומשהוא יגזור עליה קופון או סרט. בתקופה שבה נבנים מגדלי מגורים למכביר אך לא מספיק כדי לענות על הצרכים, נושא אחד נשכח מאחור והוא תרבות המגורים במבנים משותפים ובמיוחד במגדלי מגורים.

כשדוחפים לציפוף אוכלוסייה במגדל מגורים כדי לפתור את בעיית הדיור שוכחים לטפל בכמה דברים נוספים כמו תרבות הדיור במבנים משותפים, הכנת וטיפול בתשתיות מתאימות לציפוף אוכלוסייה שיכולות להביא לאסונות כמו הצפות ושריפות, כול אלה הם לפתחם של הממשל המקומי והממשל הארצי.

בנושא תרבות המגורים במבנים משותפים אף גורם ממשלתי או ציבורי לא מתערב ומחנך לכך, ישנם חוקים, תקנים ותקנות רבים בנושא אך הציבור לא מודע לכך ולא צברנו מספיק זמן שבו נוכל ללמוד ולדעת איך להתנהג ומה נכון או לא נכון לעשות ולהתנהג. אני מקווה להיות נביא שקר, אך לצערי נכון להיום תרבות המגורים ובעיקרה ניהול ותחזוקה ברוב המבנים ובמיוחד מגדלי המגורים לא נעשית כראוי ונכון גם בחלק מהמבנים שמתוחזקים על ידי חברות ניהול ותחזוקה, לא יארך זמן רב וחזון של מגדלי מגדלים רפאים או נופלים יכול להתממש לנו הישר לפנים.

זה הזמן להתאושש מהחלום להגדיל ראש ולעשות למען עצמנו, מה שאנחנו לא נדאג לו אף אחד לא יוכל לדאוג לנו וגם לרשויות אין חשק או זמן אלא אם זה יבוא עם אינטרס של משהוא.

וועדי הבתים והדיירים חייבים לקחת את המושכות ברצינות לידיים שלהם, ללמוד מה נכון ומה לא נכון לעשות ואיך לעשות, לא סמוך על הרשויות ולא על חברות התחזוקה והניהול ולהיעזר ביועצים בלתי תלויים בנושאים הנוגעים לתחזוקה וניהול של המבנים.

יוסי אינהורן

יועץ לתחזוקת וניהול מבנים

0534241625

yossein@gmail.com

אתר תחזוקת מבנים https://www.einhoren.com/

אתר מומלצים בחוכמת המונים https://61082c765cdd5.site123.me/

קבוצת ווטסאפ לניהול ותחזוקת מבנים: https://chat.whatsapp.com/Lg0s9Xnloa25l9Gz9IOxLe

57 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

כתבה באתר דה מרקר, "דיירי רבי־קומות יחויבו בשירותי תחזוקה וניהול - בעשרות אלפי שקלים לדירה"

בכתבה בעיתון דה מרקר, " דיירי רבי־קומות יחויבו בשירותי תחזוקה וניהול - בעשרות אלפי שקלים לדירה", מדובר בניסיון לנסות ולהסדיר את נושא התחזוקה והניהול של מגדלי מגורים וזה ניראה שלא מהמניעים הנכונים. כדי

טעינת רכבים חשמליים והיברידיים במבנים משותפים

אז בכול העולם מדברים על ההתחממות הגלובלית ואחד הפתרונות החלקיים שמציעים הוא שימוש ברכבים חשמליים והיברידיים נטענים. אני לא בטוח שזה יפתור את כול בעיות העולם אבל זה יתרום את חלקו היחסי במלחמה ובדרך גם