• יוסי איינהורן

דוגמה להתמודדות לא ראויה של ספקי המים עם נזילות בקווים

במאמר פרסומי באתר דמרקר פורסמה כתבה על "כך תאגידי מים יכולים להתמודד עם פחת מים מנזילות, שמוביל לחיסכון באנרגיה, מים וכסף".

זה משול למישהו שסובל ממחלה קשה ומקבל אקמול להפחתת הכאב.

במדינה כמו שלנו ובעולם כולו יש מחסור כרוני במים ואנחנו נאלצים לקצוב את כמויות המים למטרות שונות ובמיוחד לחקלאות צריך למנוע איבוד של כול ליטר וליטר של מים ולא להסכים עם איבוד מים, המצב רק יחמיר והתשתיות תהיינה דולפות יותר ויותר במשך הזמן כך שאם נמנע חלק מאיבוד המים לתווך הקצר נאבד הרבה יותר בתווך הארוך ובכול זאת נצטרך להחליף את התשתיות.

הדרך הנכונה להתמודד עם הנושא היא להחליף תשתיות פגומות, לבצע תוכנית רב שנתית של כול ספק וספק, להחליף את התשתיות והפעם לעשות את זה בדרך אחרת, בדרך שתאפשר החלפת תשתיות מים ללא צורך בחפירות, עד כמה שזה ניתן ובמיוחד בתוך הישובים, נכון שזה יהיה יקר יותר בשלב הנוכחי וכלכלנים ושומרי סף תקציביים יתרעמו על כך אך לתווך הארוך זה יהיה זול ונכון יותר.

מפחיתי לחץ נועדו כדי להתגבר על לחצים שמתפתחים בקווים מעבר ליכולת של הקו המתוכנן כתוצאה מהפרשי גובה ולא כדי להפחית נזילות והם מותקנים בקווים בתכנון המקורי.

אני קורא לשר המים החדש לאכוף על ספקי המים לתכנן ולבצע תוכנית רב שנתית להחלפת קווים נוזלים באמצעות תמריצים שליליים ולהכריח אותם לבצע את הטיפול הנכון ולא לתת אקמול למחלה כרונית.

יוסי אינהורן יועץ תחזוקה וניהול למבנים 053-4241625 yossein@gmail.com https://www.einhoren.com/

31 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול